„Szczypiorniak na Orlikach 2014”. III Turniej Piłki Ręcznej dla Dziewcząt i Chłopców ze Szkół Podstawowych

2014-04-25 09:51:00 - admin

  III Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach Informacja prasowa
 
Ogólnopolska akcja Szczypiorniak na Orlikach popularyzująca piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartowała! Turnieje zostaną rozegrane na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce.
 
Turnieje eliminacyjne ogólnopolskiego turnieju Szczypiorniak na Orlikach odbędą się w maju 2014 roku na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, oraz  sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 
Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.
 
Tradycją powoli staje się finał Szczypiorniaka na Orlikach – kontakt młodych szczypiornistów z piłką ręczną na poziomie reprezentacyjnym i możliwość obejrzenia meczu piłki ręcznej w wykonaniu naszej reprezentacji, tym razem SENIOREK. Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest bowiem Festiwal PGNiG Dzieciom,który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2014 roku w Częstochowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 11 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet Chorwacja-Węgry 2014, w którym zmierzą się kobiece kadry Seniorek Polski (4. drużyna świata) i Czarnogóry (wicemistrzynie Olimpijskie oraz aktualne Mistrzynie Europy).
 
Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju Szczypiorniak na Orlikach, otrzymają pamiątkowe koszulki, a uczestnicy finałów wojewódzkich oraz finału krajowego inne wartościowe nagrody.
 
Szczypiorniak na Orlikach jest jednym z ważniejszych etapów szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w piłkę ręczną na otwartych boiskach, poza halami. Chcemy rekomendować grę w piłkę ręczną od najmłodszych lat. Naszym celem jest pokazanie nauczycielom sportu – że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną – dyscyplinę, która uczy gry zespołowej, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy.
 
Pragniemy też pobudzić ogólnopolskie zainteresowanie piłką ręczną oraz promować organizowane w Polsce Mistrzostwa Europy Chłopców do lat 18 w 2014 roku i –co najważniejsze –Mistrzostwa Europy Seniorów w 2016 roku. Promocja tych wydarzeń jest nierozerwalnie związana ze zwiększaniem zainteresowania naszą dyscypliną przez Polaków, a szczególnie dzieci i młodzież, z których wyrosnąć mają następcy naszych wicemistrzów świata z roku 2007 i brązowych medalistów z 2009 roku oraz następczynie reprezentantek, które wywalczyły 4. miejsce w świecie w 2013 roku.
 
III Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach organizator – Związek Piłki Ręcznej w Polsce – będzie komunikował jako DROGĘ do EHF EURO POLSKA 2016!
 
Wszelkich informacji udziela:Anna Mędlińska – Marketing, Media, Komunikacja – Związek Piłki Ręcznej w Polsce – medlinska@zprp.org.pltel. 665 457 875
 
 
 © Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej - PWZPR - PomorskiWZPR.pl