Magazyn Trenera

Partnerzy:

Zapraszamy na Towarzyski Turniej Pi³ki Rêcznej Pla¿owej

2012-05-28 09:39:39 - admin

Z okazji Dnia Dziecka mamy zaszczyt zaprosiæ wszystkich sympatyków szczypiorniaka na Towarzyski Turniej Pi³ki Rêcznej Pla¿owej, który zostanie zorganizowany w dniu 02.06.2012r na boisku pla¿owym Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Zawody odbêd± siê w dwóch kategoriach OPEN kobiet i mê¿czyzn. Celem imprezy jest zachêcenie do uprawiania pi³ki rêcznej pla¿owej oraz wziêcia udzia³u w cyklu Grand Prix Tczewa, które je¶li frekwencja dopisze, a zespo³y wyra¿± zainteresowanie, odbywaæ siê bêdzie cyklicznie w ka¿dy wtorek lipca i sierpnia.

W zawodach mo¿e wzi±æ udzia³ ka¿dy! Zapraszamy by³ych, a tak¿e obecnych zawodników pi³ki rêcznej, kibiców oraz wszystkich chêtnych. Przedzia³ wiekowy nie ma znaczenia!

Pamiêtaj: I Ty mo¿esz stworzyæ w³asn± dru¿ynê!

Plan turnieju:

9.00-11.00 Turniej dzieci

11.00-17.00 Towarzyski Turniej Pi³ki Rêcznej Pla¿owej

Zapisy na turniej oraz wszelkie pytania prosimy kierowaæ pod adres email: bhtczew@wp.pl lub telefonicznie 664 765 368.

Co to jest pi³ka rêczna pla¿owa?

Pla¿owa Pi³ka Rêczna oparta jest na zasadzie „Fair Play”. Oznacza to, ¿e najwa¿niejsze jest, bezpieczeñstwo i zdrowie zawodników.

Plac gry ma wymiary 27 x 12 metrów, a jego nawierzchniê stanowi piasek. Boisko do gry wyznaczaj± kolorowe linie wykonane z gumy lub ta¶my. Na ¶rodku linii koñcowych ustawione s± bramki o wymiarach wewnêtrznych: szeroko¶æ 3 m i wysoko¶æ 2 m

Rywalizacja toczy siê miêdzy dwoma dru¿ynami. Ka¿dy zespó³ sk³ada siê z 3 zawodników i 1 bramkarza w polu gry (dru¿yna mo¿e liczyæ maks 10 osób). Mecz trwa 2 sety po 10 minut, a w ka¿dym z nich trzeba wy³oniæ zwyciêzcê. Wygrywa ta dru¿yna, która zdobêdzie wiêcej punktów setowych. W przypadku remisu 1:1 w setach, sêdzia zarz±dza dogrywkê, która odbywa siê w tzw. systemie "SHOOT-OUT", czyli sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W trakcie meczu zdobywa siê bramki za 1 i 2 punkty. Za 1 punkt sêdziowie zaliczaj± „zwyk³± bramkê”, natomiast za 2 punkty premiowane s± „spektakularne bramki” takie jak: rzuty karne, bramki zdobyte przez bramkarza, „wrzutki” oraz obroty 360º w powietrzu. Dziêki czemu zawody staj± siê szybsze i bardziej widowiskowe.